Ratowanie po nowemu
08-12-2015

Ratowanie po nowemu

Data wydarzenia: 08-12-2015

W dniu dzisiejszym (8 grudnia br.) odbyło się uroczyste przekazanie do eksploatacji dwóch nowych ambulansów ratunkowych dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego - Filii w Drawsku Pomorskim oraz Posterunku w Czaplinku. W uroczystościach w Drawsku Pomorskim wzięli udział Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Etatowy Członek Zarządu Janusz Garbacz. W Czaplinku natomiast obecny był Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Stanisław Mikołajczyk.

W wydarzeniach tych uczestniczyli Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska, Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Roman Pałka, Kierownik Filii w Drawsku Pom. Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Adam Trocha, Koordynator Medyczna z Drawska Pomorskiego Alina Szymukowicz oraz zespół ratowników medycznych.

W Drawsku Pomorskim wydarzenie zapoczątkowała prezentacja na temat trudnej pracy ratowników medycznych oraz sposobów udzielania pierwszej pomocy. Preludium było poświęcenie pojazdu przez księdza proboszcza parafii św. Pawła Apostoła Piotra Jesionowskiego. Starosta Drawski życzył, aby nowy samochód dobrze i długo służył oraz jak najrzadziej musiał uczestniczyć w akcjach ratunkowych. Podziękował również ratownikom medycznym za dotychczasową, pełną oddania służbę ratowniczą. Czynny udział w uroczystościach brał również Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak oraz Dyrektor drawskiego Gimnazjum Małgorzata Zawiła z uczniami.

Uroczystego poświęcenia pojazdu w Czaplinku dokonał ksiądz proboszcz tutejszej parafii pw. Świętej Trójcy Mirosław Kurkiewicz. Przewodniczący Rady Powiatu złożył serdeczne życzenia ratownikom medycznym, aby spełniali się w wykonywanych obowiązkach służbowych i mieli jak najmniej okazji do służenia pomocą medyczną potrzebującym. Nie zabrakło również Burmistrza Czaplinka Adama Kośmidra.

Nowoczesne wyposażenie karetek pogotowia będzie dobrze służyło w prowadzeniu działań ratowniczych oraz przyczyni się do poprawienia bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Drawskiego.

Fot. źródło:  www.czaplinek.pl oraz Starostwo Powiatowe.