Rocznica Narodowego Dnia Zwycięstwa
09-05-2017

Rocznica Narodowego Dnia Zwycięstwa

Data wydarzenia: 09-05-2017

W dniu 8 maja 2017 roku na Cmentarzu Wojennym w Drawsku Pomorskim odbyły się uroczystości rocznicowe z okazji 72. Rocznicy zakończenia II wojny światowej. Powiat Drawski reprezentował Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz.

Uroczystość rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego wraz z podniesieniem flagi Polski. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak.
W obchodach dział wzięli m.in. przedstawiciele jednostek samorządowych, instytucji i zakładów pracy, kombatanci, dzieci i młodzież szkolna, mieszkańcy oraz żołnierze polscy i żołnierze wojsk sojuszniczych przebywających na poligonie drawskim.
Na zakończenie złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem oraz zapalono symboliczne znicze na grobach żołnierzy.
Organizatorami uroczystości byli: Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.