Sensoplastyka – zajęcia dla małego i dużego
17-03-2016

Sensoplastyka – zajęcia dla małego i dużego

Data wydarzenia: 17-03-2016

Jest to nowa i niezwykle ciekawa propozycja zajęć skierowana do przedszkolaków Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie. 14 marca odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu z sensoplastyki.

Dla niewtajemniczonych ta nowatorska forma plastyki oparta na materiałach ekologicznych i biodegradowalnych, produktach codziennego użytku, które są przygotowywane z artykułów spożywczych. Edukacja plastyczna wpływa na optymalny rozwój całego organizmu, stymuluje wszystkie zmysły. Obcowanie z masami pachnącymi, sypkimi, mokrymi, szorstkimi, twardymi, suchymi… wywołuje niezwykłe doświadczenia, co więcej wspomaga funkcje poznawcze dziecka. Podczas poniedziałkowych zajęć wychowankowie ZPE-T w Bobrowie  tworzyli masę newtonowską, różnorodne masy plastyczne, śnieg, smalec, piasek. Maluchy z przedszkola miały możliwość mieszania swoich mikstur. Wykorzystywano przyprawy, które stymulowały zmysł węchu. Dzieci ubrudziły się, to oczywiste, ale jak mawiały babcie… brudne dziecko – to szczęśliwe dziecko. Cel został osiągnięty! Zapraszamy na kolejne zajęcia z sensoplastyki.