Słodka wizyta
25-03-2016

Słodka wizyta

Data wydarzenia: 25-03-2016

We wtorek 22 marca br. Przedszkole przy ul. Chrobrego w Drawsku Pomorskim odwiedził Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Konrad Fujarski, pszczelarz z pasieki Fujarskich z Czaplinka.

Spotkanie było okazją dla dzieci, aby dowiedziały się, jaka jest struktura społeczna pszczół, jakie jest ich zachowanie, ile czasu żyją pszczoły i czym różni się pszczoła od osy. Pan Konrad zapoznał dzieci z procesem powstawania miodu, jak również wspomniał o rolach poszczególnych pszczół w roju (królowa matka, truteń, robotnice). Dzieci podczas spotkania dowiedziały się także kim jest pszczelarz, na czym polega jego praca i co znajduje się wewnątrz ula. Prawdziwym zaskoczeniem dla dzieci była informacja, że przed dinozaurami -na ziemi żyły pszczoły. Tych ciekawostek z życia pszczół było naprawdę dużo.
Niepowtarzalną atrakcją dla przedszkolaków była możliwość przymierzenia ochronnego kapelusza pszczelarskiego i innej odzieży używanej w tym fachu. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzieci zadawały pytania, na które dzielenie odpowiadał Pan Konrad. Organizatorzy przygotowali dla przedszkolaków słodką niespodziankę, jaką była kromka chlebka z miodem.
Miłym punktem spotkania dla dzieci było zaproszenie ich przez Starostę na Dzień Otwarty Starostwa, który w tym roku odbędzie się 23 maja.
Starosta Drawski i Konrad Fujarski otrzymali do dzieci pamiątkowy dyplom - podziękowanie za zorganizowanie spotkania.