SOS dla SOR
04-02-2016

SOS dla SOR

Data wydarzenia: 04-02-2016

Starosta Drawski Stanisław Kuczyński podczas spotkania starostów z Wojewodą Zachodniopomorskim Piotrem Janią w dniu 19 stycznia 2016 r. przedstawił sprawę reaktywowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jako najważniejszy problem do rozwiązania w Powiecie Drawskim.

O przedstawienie problemów zaapelował sam Wojewoda, który zapewnił, że spotkania ze starostami będą odbywać się regularnie i że postara się zająć każdym ze zgłoszonych problemów. W związku z tą deklaracją, dochowując jednocześnie zasady pisemności w administracji, Starosta Drawski przesłał do Wojewody pismo w sprawie drawskiego SOR. Treść pisma prezentujemy w załączeniu.

Ponadto, w dniu 25 stycznia Starosta spotkał się także z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Jarosławem Rzepą oraz Dyrektorem Narodowego Funduszu Zdrowia Dariuszem Ruczyńskim. Podczas dyskusji przedstawił argumenty na poparcie przywrócenia SOR w drawskim szpitalu. W związku z tym, wzmiankowane pismo otrzymało zarówno kierownictwo Urzędu Marszałkowskiego, jak i NFZ.

Rozmowa ze Starostą w serwisie idrawa.pl http://idrawa.pl/pulsregionu/tv-puls-regionu/wojewoda-spotkal-sie-ze-starostami-wideo