Sprzątali setkami
03-10-2016

Sprzątali setkami

Data wydarzenia: 03-10-2016

W dniach od 16 do 30 września 2016 uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim uczestniczyli w ogólnoświatowej akcji „Sprzątania Świata”.

Ponad 180 uczniów Liceum Ogólnokształcącego sprzątało teren wokół budynku szkoły i Orlika, osiedle Sadowa, Złocieniecka, japoński ogród, teren przy parkingu firmy POL-DRÓG oraz plac zabaw u zbiegu ulic Złocieniecka i Sadowa.
Natomiast 200 uczniów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej podobnie jak w liceum sprzątało teren wokół budynku szkoły, ulicę Miodową i Połczyńską.
Sprzątanie odbywało się przez kilka dni na wyznaczonych lekcjach wychowania fizycznego pod opieką nauczycieli. Łącznie udało się nam uzbierać 51 sześćdziesięciolitrowych worów śmieci.