Aktualności Drukuj Drukuj Zapisz Zapisz

SREBRNE DZIEWCZĘTA I BRĄZOWI CHŁOPCY Z LO ANDERSA W ZŁOCIEŃCU W MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA
23-05-2016

Data wydarzenia: 23-05-2016

W zawodach wojewódzkich „Sprawni Jak Żołnierze” dziewczęta zdobyły srebrny medal, chłopcy brązowy medal, a Filip Wołyniec z klasy drugiej o profilu sportowo - wojskowym w klasyfikacji indywidualnej zajął I miejsce. Organizatorem zawodów było Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie.

19-20 maja 2016 r. odbyły się  XXXIX wojewódzkie zawody szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych w sportach obronnych „Sprawni jak Żołnierze”.  W zawodach startowało 18 drużyn chłopców  i 16 drużyn dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych.
Po dwóch dniach zmagań drużyny dziewcząt i chłopców osiągnęły sukces, uzyskując dwa miejsca na podium. Dziewczęta w składzie:  Wiktoria Banasiak, Wiktoria Senkowska, Michalina Maik  zajęły II miejsce,  a chłopcy: Maciej Ingram, Filip Wołyniec, Daniel Pomian zajęli III miejsce. Filip Wołyniec wygrał klasyfikację indywidualną, uzyskując I miejsce za strzelanie i bieg po torze przeszkód.
Medale uczniów LO Andersa w Złocieńcu potwierdzają wysoką sprawność żołnierską na arenie wojewódzkiej.
Trenerem drużyny był Włodzimierz Rutkowski, we współpracy z Krzysztofem Waneckim i Janem Maculem.