Srebrne dziewczyny z Kalisza
13-12-2016

Srebrne dziewczyny z Kalisza

Data wydarzenia: 13-12-2016

Dnia 8 grudnia 2016 r. dziewczęta z kaliskiego liceum brały udział w Wojewódzkim Turnieju Unihokeja rozgrywanym w Mrzeżynie. W zawodach udział wzięły takie szkoły, jak LO w Kołobrzegu, ZSP w Goleniowie, ZSP Trzebiatów, II LO w Szczecinie oraz ZSP Kalisz Pomorski. Unihokeistki z powiatu drawskiego wraz z dziewczętami z Trzebiatowa były faworytkami zawodów, zajmując pierwsze i drugie miejsca.

W tym roku historia się powtórzyła. Dziewczyny z Kalisza Pomorskiego zdobyły wicemistrzostwo województwa zachodniopomorskiego, przegrywając jedynie ze szkołą z Trzebiatowa. Poza jedyną porażką z mistrzyniami turnieju, dziewczęta poradziły sobie z resztą szkół, wygrywając odpowiednio spotkania 1:0 z II LO Szczecin, 2:0 z ZSP Goleniów i 5:0 z LO Kołobrzeg.
Kaliskie Liceum reprezentowały: Weronika Kowalczyk, Klaudia Kowalczyk, Michalina Kędzierska, Ilona Barankiewicz, Aleksandra Barankiewicz, Julia Majewska oraz Celestyna Czerepaniak. Opiekunami i trenerami grupy byli Renata Effenberg-Nawrot i Karol Kalina.