Strażacy podsumowali rok
15-02-2017

Strażacy podsumowali rok

Data wydarzenia: 15-02-2017

Wczoraj tj. 14 lutego 2017 roku Starosta Drawski Stanisław Kuczyński uczestniczył z naradzie rocznej drawskich strażaków.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim mł. bryg. Paweł Dymecki podsumował działalność drawskiej Komendy w roku 2016 oraz podkreślił zamierzenia i obszary, które w 2017 roku będą w szczególnym zainteresowaniu strażaków.
Akty mianowania na wyższe stanowiska służbowe odebrało z rąk Komendanta Powiatowego sześciu strażaków drawskiej jednostki.
Starosta Drawski podziękował mł. kpt. Mateuszowi  Waszczykowi, który w czasie wolnym od służby, 22 stycznia 2016 roku w miejscowości Męcidół, gm. Złocieniec uratował tonącego, pod którym załamał się lód. Dzięki jego szybkiej reakcji i niezwłocznemu podjęciu działań udało się uratować życie człowieka.
S. Kuczyński podkreślił ogromną rolę jaką strażacy odgrywają w działaniach ratowniczych. Podziękował za dotychczasową współpracę i dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu drawskiego życząc sukcesów w pracy zawodowej, bezpiecznej i spokojnej służby, szczęśliwych powrotów z akcji oraz szczęścia w życiu osobistym.