Święto drawskich Diabetyków
25-10-2017

Święto drawskich Diabetyków

Data wydarzenia: 25-10-2017

W dniu wczorajszym, tj. 24 października w Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego w Drawsku Pomorskim odbyła się uroczystość Jubileuszu 15-lecia Koła Diabetyków w Drawsku Pomorskim połączona z obchodami Światowego Dnia Walki z Cukrzycą.

W uroczystości uczestniczył Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, który w imieniu Rady i Zarządu Powiatu podziękował za dotychczasową pracę i życzył kolejnych udanych lat w działalności Koła oraz wielu sukcesów. Na sali obecny był także Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz.
Uroczystość zorganizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Drawsku Pomorskim rozpoczęła Lucja Duczmańska, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Terenowe w Drawsku Pomorskim, która podsumowała 15 lat działalności Koła. Podczas uroczystości wręczono podziękowania, dyplomy i odznaczenia dla osób, które w sposób szczególny przyczyniły się rozwoju i sukcesów Koła.
Wszyscy obecni mogli również wysłuchać wykładu na temat powikłań sercowo-naczyniowych związanych z cukrzycą, który poprowadził lekarz Roman Radziszewski. Zakończenie uroczystości swoim programem artystycznym uświetnił zespół „Darskowiacy”.