Szczęśliwa taneczna siódemka
31-10-2017

Szczęśliwa taneczna siódemka

Data wydarzenia: 31-10-2017

W miniony czwartek (26.10.2017r.) uczestnicy Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy- Ośrodka Rehabilitacyjno- Kulturalnego w Drawsku Pomorskim już po raz siódmy prezentowali swoje umiejętności taneczne na Międzypowiatowym Turnieju Tańca Osób Niepełnosprawnych.

Otwarcia siódmej edycji turnieju dokonał Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Monika Chmielecka, Kierownik Referatu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim wspólnie z organizatorami - Joanną Orzepowską, Kierownikiem Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Drawsku Pomorskim i Urszulą Bolewicz, Prezesem Stowarzyszenia „Filar”.

Tancerze prezentowali swoje umiejętności i bogactwo choreografii w czterech kategoriach tańców. W tańcu polskim – kujawiaku, tańcu standardowym- tangu, tańcu towarzyskim użytkowym- twiście i we Freestyle- tańcu dowolnym.

W turnieju rywalizowały w tym roku 34 pary w tańcach indywidualnych oraz 6-osobowe grupy w tańcu dowolnym. W tanecznych zmaganiach zaprezentowały się Środowiskowe Domy Samopomocy z Recza, Sławoborza, Krzęcina, Klępczewa, Drawna, Świdwina, Sławoborza, Szczecina oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Kołobrzegu, Powiatowy Dom Samopomocy Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne w Białogardzie,  Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy- Ośrodek Rehabilitacyjno- Kulturalny w Drawsku Pomorskim oraz Filia w Złocieńcu, a także Dom Pomocy Społecznej w Darskowie.

Tancerzy oceniało jury w składzie: Przewodniczący Henryk Walentynowicz - tancerz, solista, choreograf, pedagog, aktor scen Szczecina, Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia, wyróżniony Odznaką Honorową Gryfa Pomorskiego; Sylwester Sołtysiak, tancerz- trener w Klubie Tańca Towarzyskiego S-5.5 w Szczecinie oraz Małgorzata Grodzińska, nauczyciel,tancerz,znana z zamiłowania do folkloru i tańca ludowego.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

- kujawiak

I miejsce – Patrycja Pieślak i Piotr Karczewski (ŚDS Łobez)

II miejsce – Małgorzata Nakiela i Jarosław Kawczyński (ŚDS Recz)

III miejsce – Agata Sochacka i Danuta Gandlik (ŚDS Łobez)

- tango

I miejsce - Małgorzata Nakiela i Jarosław Kawczyński (ŚDS Recz)
II miejsce - Patrycja Pieślak i Piotr Karczewski (ŚDS Łobez)
III miejsce – Edyta Wojszczyk i Dariusz Michalak (ŚDS Sławoborze)

- twist

I miejsce- Katarzyna Walesiewicz i Paweł Jackowski (POW Kołobrzeg)

II miejsce- Małgorzata Nakiela i Jarosław Kawczyński (ŚDS Recz)

III miejsce – Dawid Frątczak Sylwia Jakowiec (ŚDS Szczecin)

- taniec dowolny

a) I miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Drawnie

b) II miejsce - Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławoborzu

c) III miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy w Klępczewie

Nagrody wręczał Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz.

Uczestnicy turnieju zostali uroczyście wprowadzeni na parkiet przez grupę dzieci z Przedszkola w Drawsku Pomorskim, dodatkowo dzieci zaprezentowały dwa tańce – Krakowiaka i Polkę.  Publiczność miała również możliwość obejrzeć występ tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego S.5.5 ze Szczecina oraz występ tańca nowoczesnego- Hip Hop w wykonaniu Dawida Frączaka

z ŚDS Tęcza w Szczecinie.

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie „FILAR” wspólnie z Powiatowym Dziennym Domem Samopomocy- Ośrodkiem Rehabilitacyjno- Kulturalnym w Drawsku Pomorskim, przy zaangażowaniu i wsparciu Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim oraz Przedszkola i Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

„VII Międzypowiatowy Turniej Tańca Osób Niepełnosprawnych” odbył się w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego ze środków Powiatu Drawskiego.