Szybki PIT
13-03-2017

Szybki PIT

Data wydarzenia: 13-03-2017

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim informuje, iż na akcję rozliczenia rocznego podatników podatku dochodowego od osób fizycznych PIT-2016 w poniższych gminach uruchamia dyżury przyjmowania zeznań i udzielania informacji według poniższego zestawienia:

Dyżury pracowników urzędu

w godzinach od 8:00 do 14:00

Powiat drawski

Czaplinek

Kalisz Pomorski

Powiat łobeski

Dobra

Resko

04.04.2017

Informujemy, również iż formularze zeznań  podatkowych  dostępne  są:
  • w siedzibie Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim, przy ul. Piłsudskiego 35-37,
  • w siedzibie Punktu Obsługi Podatników w Łobzie, przy Pl. Spółdzielców 2,
  • na stronie internetowej Ministerstwa Finansów: www.finanse.mf.gov.pl

Wypełnione formularze zeznań podatkowych mogą być złożone:
  • w trakcie trwania dyżuru w Państwa Urzędzie Miasta/Gminy,
  • w Punkcie Obsługi Podatników w Łobzie, przy Pl. Spółdzielców 2,
  • za pośrednictwem poczty – list polecony musi być nadany w polskiej placówce pocztowej nie później niż do godz. 24.00, 02.05.2017 r.,

Do dnia 2 maja br. w Urzędzie Skarbowym w Drawsku Pomorskim i w Punkcie Obsługi Podatników w Łobzie każdy może złożyć swoje zeznanie podatkowe PIT za 2016 r. przez Internet na udostępnionym w sali obsługi podatników stanowisku komputerowym. W razie potrzeby - pracownicy urzędu chętnie udzielą pomocy i wskazówek. Do złożenia zeznania podatkowego drogą elektroniczną należy przygotować następujące dane:
  • Dokumenty od płatników do wypełnienia zeznania (np. PIT-11, PIT-8C, PIT-40,PIT-  11A/40A)
  • Kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2015 r.

Zachęcamy również Państwa do składania zeznań podatkowych drogą elektroniczną za pośrednictwem strony:

Z powyższych stron można pobrać odpowiednią aplikację, która umożliwia elektroniczne rozliczenie z fiskusem.
Polecamy możliwość rozliczenia się poprzez wstępnie wypełnione  zeznanie podatkowe (PFR). Podatnicy nieprowadzący działalności gospodarczej składający PIT-37 będą mogli skorzystać z dodatkowej możliwości rozliczania - PFR zamieszczonego na portalu podatkowym www.portalpodatkowy.mf.gov.pl (w części ogólnodostępnej).
PFR to gotowa deklaracja, która czeka na Ciebie.
Już od 15 marca br. składanie rocznych PIT-ów zostanie maksymalnie uproszczone. Wystarczy złożyć on-line wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Będzie to najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów. Emeryci i renciści przekażą 1 proc. dla OPP na nowym formularzu PIT-OP, nie muszą wypełniać odrębnego zeznania.
Podatnicy będą mogli również szybko i łatwo zadać pytanie na portalu podatkowym lub stronie www.szybkipit.pl - za pomocą usługi Zadaj pytanie - na które otrzymają fachową odpowiedź. W formularzu należy wybrać temat pytania Zeznania podatkowe osób fizycznych.

Szybki PIT to akcja Ministerstwa Finansów, która pomaga podatnikom rozliczać roczne zeznania podatkowe (PIT).  Dlaczego „szybki” PIT? Ponieważ, korzystając z możliwości złożenia PIT-u przez Internet, możesz zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędzasz czas i pieniądze (nie musisz drukować formularza, wypełniać go odręcznie ani kupować znaczka pocztowego).

Informujemy, również iż:

• W dniach 27 i 28 kwietnia 2017 r. w siedzibie Urzędu Skarbowego w Drawsku Pomorskim i w Punkcie Obsługi Podatników w Łobzie będą pełnione dyżury przyjmowania zeznań w godzinach od 7:00 do 17:00.
  • W związku z tym, że w 2017 roku 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (niedziela), ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja 2017 roku.

Im szybciej wypełnisz PIT,
tym szybciej dostaniesz zwrot podatku.
Zapraszamy do składania zeznań elektronicznie!