„Thake a photo” – międzynarodowo
03-10-2017

„Thake a photo” – międzynarodowo

Data wydarzenia: 03-10-2017

W dniach 19 – 25 września 2017 r. uczniowie Liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim wzięli udział w projekcie fotograficznym zorganizowanym przez „Klub Sportowy Orliczek” w Drawsku Pomorskim. Projekt miał nazwę „Take a photo" i wzięli w nim udział wolontariusze z różnych krajów, takich jak Włochy, Turcja, Hiszpania i Litwa. Zagraniczni goście zostali ugoszczeni w polskich domach.

Uczestnicy spędzali czas na różnego rodzaju warsztatach i zajęciach. Odbyło się spotkanie z Leszkiem Paradowskim, drawskim fotografem, podczas którego uczniowie  podziwiali jego zdjęcia. Oprócz tego odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pom. i przeprowadzili z nimi zajęcia, głównie gry i zabawy.
W ramach integracji wolontariusze stoczyli ze sobą bój w strzelaniu z łuku, a także  rozegrali grę miejską w Drawsku Pomorskim. Mieli do wykonania wszelkiego rodzaju zadania, gdzie w grę wchodziła interakcja z mieszkańcami miasta, a głównym warunkiem zabawy był brak pomocy ze strony polskich uczestników projektu.
Uczniowie Liceum zapoznali się z kulturami różnych narodowości oraz mieli okazję pokazać własną, podczas wieczorków kulturowych, z których wyszli bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.
W projekcie wzięli udział: Kinga Wiśniewska, Zosia Zbożnik, Marysia Oziero i Michał Lewandowski.