Trwa Trzeci  Konwent Marszałków RP na Pomorzu Zachodnim
23-11-2016

Trwa Trzeci Konwent Marszałków RP na Pomorzu Zachodnim

Data wydarzenia: 23-11-2016

W dniu 22 listopada 2016 roku w sali konferencyjnej w Marine Hotel w Kołobrzegu odbył się drugi dzień posiedzenia III Konwentu Marszałków RP w Województwie Zachodniopomorskim. Konwentowi przewodniczył Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. W spotkaniu uczestniczył Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz.

Marszałkowie i posłowie oraz zaproszeni rozmawiali m.in. na temat  założeń  ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, przedstawiono informację o kwotach dotacji celowych z budżetu państwa na realizację przez samorządy województw zadań z zakresu świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego oraz organizowanie i prowadzenie ośrodków adopcyjnych w 2017 roku oraz o nowelizacji ustawy o prawie wodnym.
Udział w konwencie wzięli m.in. Marszałkowie województw RP, Podsekretarz Stanu
w Ministerstwie Zdrowia Piotr Gryza, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosz Marczuk, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska, Poseł na Sejm RP Stanisław Gawłowski, Poseł Na Sejm RP Marek Hok, Magdalena Maria Kochan Posłanka na Sejm RP, Dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie Ryszard Mićko, Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie Dariusz Ruczyński, Prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek oraz pozostali zaproszeni.