Tuwim w Połczynie
30-11-2016

Tuwim w Połczynie

Data wydarzenia: 30-11-2016

Zuzanna Rutkowska z kl. II LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu otrzymała Nagrodę Burmistrza Połczyna Zdroju za interpretację wiersza Juliana Tuwima w XXXI Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów.

Konkurs organizowany przez Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju zgromadził wielu uczestników z całej Polski. Do rywalizacji przystąpiło ponad czterdziestu recytatorów i pięciu wykonawców poezji śpiewanej, w tym dwie reprezentantki LO z ZSP w Złocieńcu, Marta Skrzypek i Zuzanna Rutkowska.
Udział i wygrana w turnieju to duży prestiż dla uczestników oraz perspektywa szybkiego rozwoju i otwarcia drogi do dalszej kariery. Jury konkursowe podkreślało, że dla wielu laureatów wygrana oznaczała często przełomowy moment w ich życiu i decyzję o wyborze drogi zawodowej. Poziom konkursu był bardzo wysoki, jury przyznało nagrodę Zuzannie Rutkowskiej, co pozwoliło jej wystąpić w niedzielnym koncercie galowym laureatów.
Trzem dniom zmagań recytatorskich towarzyszyły również spektakle w wykonaniu aktorów Teatru w Kaliszu „W kawiarence Sułtan” i Jolanty Szczepkowskiej „Ballady Mickiewicza” oraz warsztaty i scena otwarta, w których brały udział reprezentantki szkoły.
Uczennice dzięki udziałowi w zajęciach teatralnych mogły rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności artystyczne.