Tytoń zagraża nam wszystkim
22-05-2017

Tytoń zagraża nam wszystkim

Data wydarzenia: 22-05-2017

Jak co roku 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim włącza się w akcję informacyjno - edukacyjną z tej okazji. Tematem przewodnim oraz hasłem przyświecającym tegorocznym obchodom jest „Tytoń zagraża nam wszystkim”.

Celem działań WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) jest przypominanie, uświadamianie i ostrzeganie przed skutkami palenia tytoniu, głównie chorobami układu oddechowego i krążenia oraz nowotworami.
Kampania informacyjno- edukacyjna Państwowej Inspekcji Sanitarnej jest uzupełnieniem działań służb mundurowych i Inspekcji Handlowej w wypełnianiu zapisów znowelizowanej Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.
Źródło: Opracowano na podstawie pisma Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Drawsku Pomorskim