Uczcili zakończenie walk
09-03-2016

Uczcili zakończenie walk

Data wydarzenia: 09-03-2016

04.03. 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbył się uroczysty apel z okazji 71. rocznicy zakończenia walk o Ziemię Drawską.

Młodzież klasy I TŻ, wraz z wychowawczynią Eweliną Majewską, przygotowała prezentację multimedialną składającą się z dwóch części. W pierwszej zaprezentowano krótką historię Drawska Pomorskiego, z ważnymi osobistościami pochodzącymi z tych terenów oraz ciekawostkami, które zaskoczyły niejednego mieszkańca miasta. Druga część składała się z wywiadów przeprowadzonych wśród uczniów i nauczycieli. Pytania dotyczyły wiedzy o mieście, np. „Czy wiesz, kiedy Drawsko zostało wyzwolone?” lub „Czy jest w Drawsku ulica 4. Marca, jeśli tak, to gdzie?”. Okazało się, że uczniowie mają dosyć solidną wiedzę na temat swojego miasta, co bardzo cieszy.
Młodzież wraz z Etatowym Członkiem Zarządu Januszem Garbaczem wzięła też udział w uroczystościach na Cmentarzu Wojennym w Drawsku Pomorskim, gdzie w wyrazie hołdu dla poległych żołnierzy złożyli pod pomnikiem symboliczną wiązankę kwiatów oraz zapalili znicze.
Dodatkową atrakcją tego dnia była wystawa zatytułowana „W poszukiwaniu nowego domu. Migracje ludności na Pomorzu Zachodnim w latach 1945 – 1950”, przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie i życzliwie udostępniona placówce. Warto dodać, że wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów jak i nauczycieli.