Upłynął kolejny rok. Dziękujemy za spotkanie!
12-01-2017

Upłynął kolejny rok. Dziękujemy za spotkanie!

Data wydarzenia: 12-01-2017

Początek stycznia to doskonały moment na podsumowanie minionych ostatnich 12 miesięcy i czas na życzenia noworoczne. We wtorkowy wieczór 10 stycznia br. w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne, którego organizatorami był Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Stanisław Mikołajczyk.

W spotkaniu udział wzięło wielu gości. Wśród nich byli: Radni Rady Powiatu Drawskiego, Zarząd Powiatu Drawskiego, Burmistrzowie, Wójtowie, Przewodniczący Rad Miejskich i Gminnych, przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele samorządu rolniczego, szefowie służb, inspekcji i straży, kierownicy jednostek organizacyjnych Powiatu, kierownicy instytucji użyteczności publicznej, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele mediów.Wszystkich przybyłych przywitał Starosta Drawski i Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego.
Następnie swoje umiejętności aktorskie przedstawili uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie przy współudziale wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku. Przygotowany przez nich wzruszający spektakl pt. „Gdzie jest nasze Betlejem?” został oparty o baśń Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Muzyczno-taneczna inscenizacja w symboliczny i uniwersalny sposób poruszyła problem samotności człowieka we współczesnym świecie, prezentując jednocześnie niezmienne wartości, jakimi są rodzina, dom, tradycja oraz bliskość drugiej osoby. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Podczas spotkania noworocznego uhonorowano statuetkami i listami gratulacyjnymi osoby, którym Rada Powiatu Drawskiego w październiku 2016 r. przyznała tytuł „Zasłużony dla Powiatu Drawskiego”. Są to: Jan Domański, Roman Radziszewski, płk. Paweł Mela oraz ks. Arnold Zimnicki.
Przybyli na uroczyste spotkanie mieli także okazję obejrzeć krótki film, który podsumował najważniejsze wydarzenia w Powiecie Drawskim w 2016 roku.
Gospodarze spotkania złożyli życzenia noworoczne życząc radości, sukcesów i pomyślności  w rozpoczynającym się roku. Do życzeń dołączyli również obecni na uroczystości: Wicestarosta Drawski Jacek Kozłowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz, Członek Zarządu Powiatu Janina Jung, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Marek Banaszek, a także goście z sąsiednich samorządów, w tym Starosta Powiatu Łobeskiego Paweł Marek, Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Szczecineckiego Adam Podpora. W imieniu księży życzenia złożył ks. Piotr Jesionowski, Proboszcz parafii p.w. św. Pawła Apostoła w Drawsku Pomorskim.
Starosta Drawski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego serdecznie dziękują wszystkim gościom za uczestnictwo!