Uroczystość poświęcenia dzwonów
04-07-2018

Uroczystość poświęcenia dzwonów

Data wydarzenia: 04-07-2018

W piątek, 29 czerwca br. pod przewodnictwem JE bp Krzysztofa Zadarko biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się uroczysta Msza św. w kościele pw. św. Piotra i Pawła Ap. w Darskowie.

W uroczystości udział wziął Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.
Podczas uroczystej Mszy św. JE bp Krzysztof Zadarko pobłogosławił dwa nowe dzwony zakupione dzięki ofiarodawcom oraz organy, które zostały sprowadzone z parafii pw. św. Karola Boromeusza z Norymbergii.
Przy tej szczególnej okazji proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Złocieńcu ks. Wiesław Hnatejko podziękował mieszkańcom Darskowa i wszystkim osobom dbającym o piękno świątyni. Zaznaczył, że bez ich zaangażowania odnowienie jej nie byłoby możliwe.
Po uroczystości odbył się piknik parafialny.
Starosta Drawski pogratulował dzieła i złożył życzenia wielu łask Bożych dla całej wspólnoty.