Wadium bez gotówki?
06-12-2017

Wadium bez gotówki?

Data wydarzenia: 06-12-2017

Drawskie Powiatowe Centrum Wspierania Przedsiębiorczości działające w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim zaprasza przedsiębiorców do skorzystania z bezgotówkowej formy wniesienia wadium jaką oferuje Fundusz Pomerania.

Oferta bezgotówkowego wadium przetargowego Funduszu Pomerania to wielka szansa dla przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego, aby rozwijać działalność i z powodzeniem startować w przetargach na zamówienia publiczne.

Fundusz Pomerania ze Szczecina udziela wadium w postaci poręczenia- jest to tak samo akceptowalna forma jak wszystkie formy ubezpieczeniowe lub gotówkowe. Wadium Funduszu wydawane jest w formie oświadczenia, które klient dołącza do swojej oferty i składa w przetargu. Jest to poręczenie dostępne we wszystkich zamówieniach publicznych. Warunkiem jest aby przedsiębiorca działał na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz należał do sektora MŚP.

Charakterystyka produktu:

• Poręczenie zastępuje wpłatę wadium w formie pieniężnej
  • Poręczenie jest udzielane na okres związania ofertą, nie dłużej niż 90 dni
  • Maksymalna kwota jednostkowego poręczenia 500.000,00 zł
  • Maksymalna wartość przyznanego odnawialnego limitu poręczeń wadialnych 1.000.000,00 zł
  • Odnawialny limit poręczeń wadialnych przyznawany na okres jednego roku

Korzyści dla przedsiębiorcy:

• brak konieczności angażowania własnych środków, jak również możliwość przystąpienia do przetargu w przypadku braku wolnych środków na wpłatę wadium
  • zwiększenie potencjału Przedsiębiorcy wskutek umożliwienia przystępowania do większej ilości przetargów jednocześnie
  • krótka i szybka procedura
  • istnieje możliwość pozyskania oferty na pozostałe gwarancje określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia
  • opłaty za udzielenie:
  1. limitu poręczenia wadialnego: 1,0% kwoty limitu (min. 100 zł)
  2. poręczenia zapłaty wadium: 0,5% kwoty poręczenia (w ramach limitu wadialnego- min. 100 zł); 1,4% kwoty poręczenia (przypadku poręczenia jednostkowego- min. 200 zł)

Przedsiębiorco, jeśli jesteś zainteresowany ofertą- już dziś skontaktuj się z nami lub odwiedź naszą stronę internetową.

„Fundusz Pomerania” Sp. z o.o.

Pl. Hołdu Pruskiego 9

70-550 Szczecin

Marta Kawiak                                                                             Aneta Wiśniewska

Tel. 661-540-590                                                                          Tel. 661-590-540