Wędrówki i spotkania
30-01-2017

Wędrówki i spotkania

Data wydarzenia: 30-01-2017

26 stycznia 2017 r. gimnazjaliści z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie uczestniczyli w edukacyjnym wyjeździe do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Wycieczka połączona została z lekcją ekologii w ramach projektu edukacyjnego „Bogactwa naturalne i turystyczne Pojezierza Drawskiego. Wędrówki i spotkania”.

Młodzież miała okazję utrwalić wiadomości o lesie i jego mieszkańcach, mogła też sprawdzić swoją spostrzegawczość w odgadywaniu odgłosów zwierząt czy zapachów owoców. Uczniowie zwiedzając kolejne sale edukacyjne mieli możliwość obserwacji mnogości gatunków ryb z okolicznych jezior, korzyści płynących z wiatru, wykorzystania siły i potencjału wody. Wychowankowie ZPE-T w Bobrowie byli świadkami złudzeń optycznych. Obserwacje ruchów fal przy powstawaniu tsunami, czy wirów wodnych, rozchodzenie się promieni słonecznych przy powstawaniu tęczy - to niecodzienne doświadczenia. Dodatkowa wizyta w McDonaldzie ćwiczyła umiejętność dokonywania zakupu i odpowiedniego zachowania się w miejscach publicznych.
Edukacja regionalna jest ważną częścią w poznaniu najbliższego środowiska, a możliwość poznania okolicznych miast i ich instytucji wprowadza młodych w nieznany dotąd świat i buduje poczucie przynależności do określonej społeczności.