Westerplatte – już znacznie lepsza!

Data wydarzenia: 04-10-2016

W dniu 03.10.2016 r. odbył się uroczysty odbiór nowo wyremontowanej ulicy Obrońców Westerplatte w Drawsku Pomorskim.

III etap robót drogowych wykonywanych na drodze powiatowej nr 2031Z na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 20 (ul. Toruńska) do skrzyżowania z ul. Gen. Wł. Sikorskiego to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji w Drawsku Pomorskim. Właśnie znalazła swój finał.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz, Radna Rady Powiatu Drawskiego Elżbieta Motyl, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim Zbigniew Kot, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich Anna Rejman oraz przedstawiciele firmy „POL-DRÓG Drawsko Pomorskie” S.A.
Inwestycja polegała na przebudowie ulicy Obrońców Westerplatte w Drawsku Pomorskim na odcinku o długości 0,346 km. Zakres robót obejmował roboty rozbiórkowe, przebudowę jezdni, chodników, przebudowę zjazdów i skrzyżowań oraz budowę kanalizacji deszczowej.
Wartość robót podstawowych wyniosła 532.167,45 zł. Przypomnijmy, że inwestycja została dofinansowana w wysokości 50% z budżetu państwa w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Pozostała część inwestycji została wspólnie finansowana przez Powiat Drawski oraz Gminę Drawsko Pomorskie (50/50).