Wielka Piłkarska Majówka
09-05-2017

Wielka Piłkarska Majówka

Data wydarzenia: 09-05-2017

W dniach 30 kwietnia oraz 4 maja 2017 roku Klub Sportowy Orliczek zorganizował „Wielką Piłkarską Majówkę” na orliku przy ul. Złocienieckiej 25. Impreza odbyła się w ramach zadania publicznego „Aktywny Orlik” współfinansowanego przez Zarząd Powiatu Drawskiego. Koordynatorem działań był Tomasz Walkiewicz, a współorganizatorem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.

Podczas imprezy odbyły się mini turnieje piłkarskie, turniej rzutów karnych oraz integracyjny mecz piłki nożnej. Nadrzędnym celem inicjatywy była integracja dzieci i młodzieży oraz propagowanie pozytywnych wartości takich jak równość, szacunek i zasady fair play.

W drużynowym turnieju rzutów karnych wynik był sprawą drugorzędną, a tak naprawdę liczyła się dobra zabawa wszystkich uczestników. Po emocjonującej, ale i zabawnej rozgrywce zwyciężyła drużyna AP Drawsko. W indywidualnym turnieju rzutów karnych wygrał Gracjan Trojanek, a  Dawid Bełczykowski otrzymał  Puchar Fair Play.