Wstępnie o pozarządowych
16-09-2016

Wstępnie o pozarządowych

Data wydarzenia: 16-09-2016

16 września 2016 roku odbyło się dziewięćdziesiąte pierwsze posiedzenie Zarządu Powiatu Drawskiego w bieżącej kadencji. Omówiono m.in. projekt przyszłorocznego Programu współpracy Powiatu Drawskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.

Zarząd między innymi chciałby, aby w jego ramach organizacje pozarządowe miały możliwość realizacji regularnych zajęć aktywizacyjnych dla osób w wieku emerytalnym oraz dzieci przedszkolnych w każdej z sześciu gmin powiatu. Będą badane możliwości działania w tym zakresie. Wstępnie zwiększono także planowaną pulę środków finansowych na organizację przyszłorocznego otwartego konkursu ofert, zgodnie ze zgłaszanymi w tym zakresie postulatami.
Na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd rozpatrzył także wniosek OSP w Ostrowicach o pomoc w sfinansowaniu kosztów poniesionych w związku z udziałem Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Krajowych Zawodach w Wiśle. Zaakceptował też projekty umów najmu dotyczące nieruchomości należących do powiatu drawskiego oraz rozpatrzył wnioski o przyznanie godzin rewalidacyjnych dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złocieńcu.
Zarząd obradował w składzie: Stanisław Kuczyński (Starosta), Jacek Kozłowski(Wicestarosta) i Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu).