Z wizytą w drawskiej bibliotece publicznej
09-12-2015

Z wizytą w drawskiej bibliotece publicznej

Data wydarzenia: 09-12-2015

24 listopada uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie udali się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Drawsku Pomorskim.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy wychowankowie Placówki w Drawsku Pomorskim.  Pracownicy biblioteki służyli pomocą, oprowadzili po budynku i przedstawili poszczególne działy zbiorów książkowych. Oprócz miejsc wyznaczonych do czytania i wypożyczania książek, można było skorzystać z komputerów znajdujących się w centrum multimedialnym instytucji. Każdy czytelnik mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Uczniowie wysłuchali z uwagą dwóch wierszy: jeden traktował o sytuacji starej, wysłużonej książki w zestawieniu z kulturą mass mediów; drugi natomiast przedstawiał zasady dbania o stan książek. Były to pouczające fragmenty poezji dydaktycznej. Uczniowie malowali smutne i wesołe okładki książek na podstawie usłyszanych utworów.

Oprócz rozmów o poszczególnych działach biblioteki, wychowankowie zapoznali się z różnymi rodzajami książek: książkami muzycznymi, z puzzlami, szeleszczącymi, z trójwymiarowymi ilustracjami… Atrakcji było co nie miara, oby więcej takich pasjonujących spotkań. A kolejne już w grudniu, tym razem w bibliotece złocienieckiej.