Zasłużona żołnierska emerytura
18-11-2015

Zasłużona żołnierska emerytura

Data wydarzenia: 18-11-2015

Takich oficerów już dziś nie ma - to słowa, które wypowiedział płk Marek Gmurski na uroczystości pożegnania zastępcy komendanta CSWL Drawsko ppłk. Mirosława Ziehlke, który zakończył służbę wojskową po 40 latach niestrudzonej i oddanej pracy na rzecz Ojczyzny.

Na pełnym wzruszeń spotkaniu, które miało miejsce 13 listopada br. w sali Tradycji, zgromadziła się kadra i pracownicy CSWL Drawsko a także przedstawiciele samorządu terytorialnego: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Jolanta Banaszek. Podczas swych przemówień zarówno komendant CSWL Drawsko, jak
i Starosta podkreślali bardzo duże zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu zadań służbowych ppłk. Mirosława Ziehlke, który funkcję zastępcy komendanta pełnił od 2011 roku.

Swojego wzruszenia nie krył również sam dostojny jubilat, który podziękował wszystkim za owocną współpracę i możliwość pracy z tak pełnymi inwencji żołnierzami i pracownikami wojska.

W trakcie uroczystości gratulacje i życzenia sukcesów w dalszej służbie przyjął również ppłk Andrzej Niegmański, który otrzymał nominację na wyższy stopień wojskowy i objął funkcję zastępcy komendanta CSWL Drawsko.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem upominków i kwiatów oraz złożeniem serdecznych życzeń na nowym etapie drogi życiowej ppłk. Mirosława Ziehlke.