Zdrowym być
09-06-2016

Zdrowym być

Data wydarzenia: 09-06-2016

II Powiatowy Finał Programu Edukacyjnego TRZYMAJ FORMĘ 2016 już za nami. Odbył się 7 czerwca 2016 roku w Drawskim Centrum Kultury im. Eugeniusza Poniatowskiego.

W prezentacjach wzięło udział łącznie 63 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu drawskiego, a przedstawione formy artystyczne to piosenki, scenka teatralna, wiersze i układ taneczny młodych artystów.
Upominki dla wszystkich uczestników ufundował Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, zaś wręczył obecny na miejscu Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz. Były także podziękowania od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Drawsku Pomorskim lek. med. Przemysława Szymczaka.
Warto przypomnieć: To już X Edycja Programu Edukacji Zdrowotnej Państwowej Inspekcji Sanitarnej p.n. „Rodzino trzymaj formę!”. W powiecie drawskim w roku szkolnym 2015/2016 był realizowany w 6 szkołach podstawowych i 5 szkołach gimnazjalnych. Program przeznaczony jest dla starszych uczniów: klasy V - VI w podstawówkach i klas gimnazjalnych oraz ich rodzin, ale w różne formy realizacji programu promującego zdrowy styl życia dyrektorzy szkół i pedagodzy angażują całe społeczności szkolne. Łącznie uczestniczyło w nim ok. 1100 osób.
Celem programu jest aktywne nauczanie zasad zdrowego odżywiania (prozdrowotne diety, układanie zdrowego menu, obliczanie indeksu BMI, umiejętność prawidłowego odczytywania etykiet produktów spożywczych i wyboru zdrowej żywności) oraz promocja sportu i aktywności fizycznej w celu zachowania zdrowia. Zajęcia edukacyjne są realizowane w ramach lekcji wychowania fizycznego, biologii i na godzinach wychowawczych, a dopełnieniem programu są lokalne imprezy: zawody sportowe, pikniki rodzinne, rozgrywki  międzyszkolne i akcje integracyjne (sportowo – rekreacyjne).