„Zgaszą ogień, oddział motopompę ma…”

Data wydarzenia: 11-12-2015

W dniu 9 grudnia 2015 r. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński uczestniczył w oficjalnym otwarciu strażnic Ochotniczej Straży Pożarnej w Machlinach oraz Czarnym Wielkim.

Uroczystego przecięcia wstęgi obu strażnic dokonali Starosta Drawski, Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider oraz komisja odbiorowa. W uroczystości w Machlinach uczestniczył również Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Stanisław Mikołajczyk. Nie zabrakło także Prezesa Jednostki OSP w Czaplinku Adama Czernikiewicza.

Zadania inwestycyjne polegały na kapitalnych remontach dachów remiz strażackich w czaplineckich wsiach. Remizy zyskały na wartości budowlanej oraz estetycznej, cieszącej oko strażaków i okolicznych mieszkańców.

Zadania o wartości ok. 46 tysięcy złotych każde, zrealizowane zostały dzięki wspólnemu finansowaniu z budżetów Gminy Czaplinek oraz Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim.