Ziemi nie oddamy!
09-06-2017

Ziemi nie oddamy!

Data wydarzenia: 09-06-2017

Dzisiaj rano Zarząd Powiatu Drawskiego zebrał się na ekspresowym, 134 posiedzeniu. Chodziło o możliwe naruszenie granicy Powiatu Drawskiego przez gminę Ińsko.

Zarząd przyjął projekt uchwały Rady Powiatu Drawskiego w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Powiatu Drawskiego w przedmiocie zmiany granic gmin naruszających granicę Powiatu Drawskiego. Działania zmierzające do odebrania części gmin Kalisz Pomorski i Drawsko Pomorskie podjął Burmistrz Ińska Jacek Liwak. Upoważniony przez tamtejszą Radę Miejską chce odebrać powiatowi znaczące obszary obejmujące obręby ewidencyjne Borowo oraz Ziemsko.

W tle są pieniądze z tzw. podatku poligonowego, choć w uzasadnieniu władze Ińska przywołują nawet takie argumenty, jak wydarzenia historyczne z 1807 roku, czy… zakłócenia w odbiorze programu telewizyjnego.

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Drawskiego w tej sprawie w poniedziałek, 12 czerwca, o godz. 9.30.