Znowu we Włoszech
21-07-2017

Znowu we Włoszech

Data wydarzenia: 21-07-2017

Na cały miesiąc tj. od 02 lipca do 01 sierpnia br., uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej z Czaplinka wyjechali na staż do Włoch w ramach programu Erasmus +.

Projekt ma na celu kształcenie i szkolenie zawodowe w sektorze turystycznym poprzez zapoznanie uczniów z zakresem pracy w przedsiębiorstwach, które świadczą usługi turystyczne. Młodzież nabywa umiejętności w zakresie funkcjonowania systemu informacji turystycznej, komunikatywności, kultury obsługi klienta z wykazaniem się znajomością języka obcego - w przypadku uczniów z Czaplinka języka angielskiego.
Staż to nauka i praca, która w przyszłości pomoże zaplanować ścieżkę kariery zawodowej oraz pogłębi kompetencje zawodowe.
Podczas pobytu we Włoszech uczniowie zwiedzili już Wenecję, Vicenzę oraz okolicę turystycznych regionów północnych Włoch. Mieszkając u włoskich rodzin poznają włoskie tradycje.

Technikum Obsługi Turystycznej w Czaplinku od 4 lat kształci kadry na potrzeby turystyki. Czas rekrutacji już za nami, ale jeśli jeszcze ktoś się waha z wyborem szkoły to serdecznie zapraszamy.