„Źródło…” sukcesu
02-12-2015

„Źródło…” sukcesu

Data wydarzenia: 02-12-2015

28 LISTOPADA 2015 r. : Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim nagrodzeni w powiatowym konkursie ,,Źródło mej mocy nie tkwi w przemocy”.

Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim, będący pod opieką Anny Józiak: Patryk Jarmarkiewicz, Radosław Rembiałkowski, Eryk Poliński, Bartosz Rowiński, Wojciech Gławdel Artur Majorczyk. Młodzież odebrała cenne nagrody i gratulacje z rąk Etatowego Członka Zarządu Powiatu Janusza Garbacza Brygidy Rosy, Dyrektora Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim.

Uczniowie otrzymali jedną z sześciu nagród przyznanych w konkursie, który był adresowany do gimnazjalistów oraz młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Jego głównym organizatorem był Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim. Wręczenie nagród odbyło się w Hali Sportowej w Drawsku Pomorskim.

Licealiści przygotowali prezentację multimedialną, w której promowali działania prospołeczne, związane z relacjami z innymi, ale i również przestrzeganie norm i wartości życia grupowego, jak wspieranie się, pomaganie oraz współdziałanie.

- Cieszymy się bardzo z tak ogromnego zaangażowania naszych uczniów, ich samodzielności, własnej inspiracji i chęci podejmowania wyzwań - podkreśla Maciej Rydzewski, Dyrektor kaliskiego ZSP. - Ogromne podziękowania składamy również na ręce Pana Janusza Garbacza i Pani Anny Tymy, za promowanie działań profilaktycznych przeciwko przemocy.

Anna Józiak