ZSP W ZŁOCIEŃCU ORGANIZATOREM IV DRUŻYNOWYCH POTYCZEK JĘZYKOWYCH
15-06-2016

ZSP W ZŁOCIEŃCU ORGANIZATOREM IV DRUŻYNOWYCH POTYCZEK JĘZYKOWYCH

Data wydarzenia: 15-06-2016

Uczniowie z LO ZSP im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu już po raz czwarty zaprosili do wspólnej zabawy w Drużynowych Potyczkach Językowych organizowanych w ramach akcji dzień.de|der-tag.pl gimnazjalistów z naszego powiatu . W tym roku konkurs został objęty patronatem Starosty Drawskiego.

We wtorek 14.06.2016r. mieliśmy zaszczyt gościć u siebie Wicestarostę Drawskiego pana Jacka Kozłowskiego, Naczelnika Wydziału Rozwoju i Promocji powiatu, panią Agnieszkę Brzeźniakiewicz oraz cztery trzyosobowe drużyny gimnazjalistów ze Świerczyny i Złocieńca wraz z opiekunami: panią Magdaleną Szmythaber-Wiktorską, panią Katarzyną Hejłasz oraz panem Jerzym Krochmalem.
 Zespoły dzielnie walczyły o miejsca na podium rozwiązując kolejne zadania  przy gorącym dopingu publiczności. Zwyciężyła grupa ze Świerczyny pod opieką pani  Magdaleny Szmythaber- Wiktorskiej w składzie: Maria Nowakowska, Weronika Zalewska, Oliwia Paluszek
            Uczniowie LO Andersa zaprezentowali swoim młodszym kolegom zdjęcia i filmiki z akcji #‎2gether4more związanej z obchodami 25–lecia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, do której się aktywnie włączyli.  W czasie tegorocznych potyczek panowała radosna atmosfera, wszystkim uczestnikom podobała się nowoczesna formuła konkursu oraz oprawa artystyczna. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, za który serdecznie dziękujemy piekarni pana  Jerzego Murawskiego.
Koordynatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki, Aleksandra Jurasz–Kozieł i Aleksandra Lezler-Leszczełowska.