Zwycięstwo dla „Zatly”
02-12-2015

Zwycięstwo dla „Zatly”

Data wydarzenia: 02-12-2015

W dniu 28 listopada 2015 r. na Hali Sportowej w Drawsku Pomorskim odbył się II Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o puchar Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Biała Wstążka - stop przemocy wobec kobiet!

Zaproszonych gości przywitał Janusz Garbacz, Członek Zarządu Powiatu Drawskiego oraz Brygida Rosa, Dyrektor Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny: 2 Brygada Zmechanizowana w Złocieńcu - JW 1696; drużyna z Kalisza Pomorskiego; „ZATLA” Tapicerstwo Samochodowe Złocieniec oraz  drużyna z Suliszewa.

Drużyny swoim udziałem wyraziły poparcie dla w/w kampanii w myśl zasady „Jestem fair na boisku i w życiu”. Na spotkaniu wręczone zostały również dyplomy, nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursów „Dzieci przemocy mówią NIE!!!” oraz „Źródło mej mocy nie tkwi w przemocy”.

Pierwszy mecz pomiędzy 2 Brygadą Zmechanizowaną i drużyną z Kalisza Pomorskiego poprzedził występ grupy cheerleader „ONE STEP” pod kierownictwem Anny Bilińskiej z Gimnazjum w Drawsku Pomorskim. Następnie młodzież z ZSP w Drawsku Pomorskim - Małgorzata Traczyk, Wiktoria Deptuła i Dawid Chyliński odczytali swoje nagrodzone wiersze. Malwina Czepkowska grając na gitarze wykonała swój utwór pt. „Nie jesteś sam”.

Drugi mecz odbył się pomiędzy drużyną „ZATLA” Tapicerstwo Samochodowe Złocieniec, a drużyną z Suliszewa.

I miejsce zdobyła: drużyna „ZATLA” Tapicerstwo Samochodowe Złocieniec;

II miejsce: 2 Brygada Zmechanizowana ze Złocieńca;

III miejsce: drużyna z Suliszewa.

Biała Wstążka jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.