Akcja - Kampania „Biała wstążka”
05-12-2018

Akcja - Kampania „Biała wstążka”

Data wydarzenia: 05-12-2018

3 grudnia 2018 roku, na terenie Powiatu Drawskiego odbyła się Kampania „Biała wstążka” - stop przemocy wobec kobiet.

„Biała wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Została stworzona przez mężczyzn i skierowana jest przede wszystkim do mężczyzn, a noszona przez nich biała wstążka ma być symbolem sprzeciwu, a także osobistym zobowiązaniem, że nie będą stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Organizatorami akcji byli Starosta Drawski Stanisław Cybula, jednostki organizacyjne pomocy społecznej Powiatu Drawskiego oraz Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim. Do Kampanii włączyły się samorządy gminne, szkoły, przedszkola,  straż miejska i gminna.
Kampania odbyła się pod patronatem Starosty Drawskiego i  patronatem  medialnym Głosu Drawska.