Duże inwestycje na terenie powiatu
26-04-2017

Duże inwestycje na terenie powiatu

Data wydarzenia: 26-04-2017

W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Powiatu Drawskiego w bieżącej kadencji. Istotnym punktem obrad było przyjęcie informacji dotyczącej większych inwestycji planowanych na terenie powiatu drawskiego.

Powstaną m.in. budynek handlowy HOSSO, kompleks budynków wielorodzinnych z parkingiem podziemnym, pawilon handlowy z parkingiem, budynek z przeznaczeniem na żłobek, gazociągi, sieci kanalizacyjne oraz wiele innych inwestycji.
Ponadto przyjęto informację o wyniku opiniowania zmian Regulaminu Wynagradzania Nauczycieli przez związki zawodowe oraz omawiano propozycję Oddziału Wojewódzkiego związku OSP RP dotyczącą zamieszczenia reklamy Powiatu Drawskiego na kalendarzu strażackim na 2018 rok.
Zarząd Powiatu Drawskiego podjął uchwały w sprawie: umorzenia należności Powiatu Drawskiego, zmian w budżecie Powiatu Drawskiego na rok 2017 oraz dotyczącą opinii w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej i zaliczenia jej do kategorii dróg gminnych.
Rozpatrywano wniosek Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pom. o ufundowanie nagród rzeczowych dla zwycięskich drużyn eliminacji powiatowych turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego oraz wniosek Sołectwa Stare Drawsko o objęcie patronatem Starosty Drawskiego imprezy pt. „VII Regaty Żeglarskie Stare Drawsko – Drahim 2017 o Puchar Jeziora Tajemnic”.
Zarząd obradował w składzie: Stanisław Kuczyński (Starosta), Jacek Kozłowski (Wicestarosta), Janusz Garbacz (Etatowy Członek Zarządu) i Janina Jung (Członek Zarządu).