FLORENCE. È GIÀ STATO QUI PRIMA?
13-04-2016

FLORENCE. È GIÀ STATO QUI PRIMA?

Data wydarzenia: 13-04-2016

Cztery niezapomniane dni, pełne wrażeń, magii i kultury. Cztery dni, podczas których uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku mogli obcować ze sztuką na najwyższym poziomie: Michał Anioł, Sandro Botticelli, Filippo Bruneschelli, Dante Alighieri, Giorgio Vasari – to tylko niektórzy przedstawiciele świata sztuki, których dzieła podziwiali uczniowie.

Podróż do Włoch – królestwa aromatycznej kawy i pizzy – zakończyła się 4 kwietnia. Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej wybrali się w tę drogę, by zaznajomić się z pracą pilota. Do ich obowiązków należało: wypisywanie biletów, obsługa podróżnych, dbanie o porządek w autokarze, rozwiązywanie bieżących problemów, kontrola biletów. Informowali o zbliżających się postojach i czasie ich trwania.
Trasa biegła przez Niemcy i Austrię – piękne góry, urokliwe zamki, winnice, rzeki oraz miasta takie jak: Innsbruck, Werona, Trento, Bolzano, Modena, by w końcu zatrzymać się u celu, czyli Florencji, a właściwie w Sesto Fiorentino, oddalonym niecałe 20 minut od serca Florencji.
Florencja okazała się miastem niezwykłym. To światowe centrum sztuki i prawdziwy raj dla miłośników renesansu, jego literatury, malarstwa i rzeźby. Zachwyca niezwykła otwartość Włochów, krajobrazy, zabytki, spotykane na każdym kroku, atmosfera. Kawiarenki, pizzerie, ekskluzywne butiki, a obok kramy z pamiątkami i pocztówkami, artyści na ulicach: grają, śpiewają, malują. Na skwerach i trawnikach odpoczywają Włosi. Czas płynie wolniej, a teraźniejszość splata się z przeszłością.
Bez wątpienia na długo uczniowie zapamiętają ten wyjazd, będą tęsknić za Florencją, za: Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio, Palazzo Pitti, Kościołami S. M. del Fiore, S. Croce, S. M. Novella, Galerią della Accademia czy Galerią degli Uffizi.
- Oczywiście ta wycieczka nie miałaby miejsca, gdyby nie pomoc, otwartość i zaangażowanie firmy ROMA BUS ze Złocieńca – mówi Dyrektor Robert Patrzyński. - Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie wskazówki, porady, opiekę i ogromną życzliwość.