I Powiatowy Dzień Seniora - relacja foto/wideo

Data wydarzenia: 18-11-2019

W piątek 15 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku odbył się Powiatowy Dzień Seniora. Oficjalnego otwarcia dokonali: Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Urszula Ptak i Wicestarosta Pan Mariusz Nagórski.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu powiatowego: Sekretarz Powiatu Katarzyna Getka, Członek Zarządu Zbigniew Dudor, Główny Specjalista ds. Organizacji Pozarządowych i Współpracy z Przedsiębiorcami Romana Kowalewicz, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Agnieszka Brzeźniakiewicz, Radni Powiatu Drawskiego, członkowie różnych organizacji  emerytów i rencistów,  Dyrektor ZSP w Czaplinku  Pani Małgorzata Głodek – gospodarz obiektu, młodzież z ZSP w Czaplinku oraz pracownicy starostwa.
Podczas uroczystości Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego wspólnie z Wicestarostą najaktywniejszym seniorom wręczyli listy gratulacyjne i honorowe odznaki „Aktywny Senior”. Wśród odznaczonych znaleźli się: Arkadiusz Styburski, Marian Sujecki, Benedykt Kłosowski, Zenon Rzęsa, Stanisław Lipa, Eugenia Wojdan, Wiesława Grząśko, Zofia Bartosiewicz, Andrzej Czarkowski, Zofia Uryn, Wiesława Minkiewicz, Krystyna Wójtowicz, Jan Witwicki, Danuta Sycz, Grażyna Kozak, Jan Błachuta, Jadwiga Mikulska, Waldemar Bolt, Czesława Kopacewicz, Magdalena Bodźwol, Ewa Jędzrzejewska, Bożena Kamińska, Felicja Sobala, Danuta Korczyk, Jadwiga Miśkiewicz, Bronisław Drozd, Barbara Kalinowska, Genowefa Olczak, Grażyna Kapuścińska, Janina Karpa, Wiesław Burkiewicz, Halina Modlińska, Marianna Piecyk, Krystyna Kołodziejczyk, Helena Grząśko, Teresa Mientkiewicz, Edward Baran, Stanisława Grzesiak, Józef Boryszewski, Jan Boguszewski, Zofia Szwajkowska, Alicja Czymbor, Czesława Koralewska, Marianna Dudek, Stefania Narewska, Marzena Polak, Wanda Geniusz, Helena Jurewicz, Elżbieta Jarczewska, Adam Mularczyk, Janina Roszak, Zofia Turkowska-Grząśko, Stanisława Jóźwiak, Grażyna Jurska i Marta Małkowska.
Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku  specjalnie  dla seniorów przygotowała spektakl  pt.: „Sanatorium spełnionych marzeń”. Na scenie zaprezentowały się również zespoły seniorskie, tj. „Marianki” i „La-Bazuna” z Czaplinka, „Drawskie Słowiki” z Drawska Pomorskiego i  Zespół Taneczny Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Złocieńca.
Obchodom I Powiatowego Dnia Seniora towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera.

Tekst: Alina Kasprzycka, Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu