II miejsce Powiatu Drawskiego w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów
03-06-2016

II miejsce Powiatu Drawskiego w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów

Data wydarzenia: 03-06-2016

Zakończyła się ocena samorządów, które rywalizowały w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2015, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Powiat Drawski zajął drugie miejsce w kategorii do 60 tysięcy mieszkańców i zdobył 46 925 punktów. Cieszy się także tytułem „Super Powiat”. Nagrodę odebrał Janusz Garbacz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów prowadzony przez Związek Powiatów Polskich to jedyny w Polsce tego rodzaju ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Ranking trwa przez cały rok.
Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego: powiaty do 60 tys. mieszkańców (w tym Powiat Drawski); powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.
Powiaty do 60 tys. mieszkańców – wyniki za 2015 rok:
  1. Powiat Przasnyski
  2. Powiat Drawski
  3. Powiat Gołdapski
  4. Powiat Augustowski
  5. Powiat Bielski
  6. Powiat Ostrzeszowski
  7. Powiat Świdwiński
  8. Powiat Lubański
  9. Powiat Hajnowski
  10. Powiat Elbląski
Na zdj. od lewej: Janusz Garbacz – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, b. Prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień, Jarosław Żuk - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Łobeskiego

Na zdj. od lewej: Andrzej Dera, Wiceminister w Kancelarii Prezydenta RP, Jacek Bogucki – Wiceminister w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ireneusz Rogowski - Starosta Stargardzki, Janusz Garbacz – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego.