Jubileusz 70-lecia OSP KLUCZEWO
23-08-2016

Jubileusz 70-lecia OSP KLUCZEWO

Data wydarzenia: 23-08-2016

Świętowanie Jubileuszu 70- lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczewie rozpoczęło się w sobotnie słoneczne popołudnie w dniu 20 sierpnia 2016 r. uroczystą Mszą odprawioną w intencji wszystkich Strażaków i ich rodzin, z prośbą o dalszą opiekę św. Floriana.

Powiat Drawski na uroczystościach reprezentowałStarosta Drawski Stanisław Kuczyński, który złożył wszystkim Druhom wyrazy szacunku i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie.
Głównym punktem uroczystości było wręczenie medali i odznaczeń dla zasłużonych strażaków za wieloletnią działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Odznakę Wzorowy Strażak otrzymał Paweł Stawikowski, Dariusz Hudaniec i Krzysztof Biesielski. Natomiast brązowym medalem ZaZasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: Tomasz Chyliński, Sylwester Grzybowski, Przemysław Krupa i Mariusz Narewski.
Imprezę uświetnił występ zespołu „Marianki” z Czaplinka, natomiast pracownicy Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim dla gości, strażaków i mieszkańców Kluczewa przeprowadzili konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Był to konkurs Wiedzy o Powiecie Drawskim i konkurs sportowy.
Wśród pytań konkursu Wiedzy o Powiecie Drawskim znalazły się również pytania związane z realizowaną obecnie przez Powiat Drawski Akcją Eksploracyjno – Historyczną „Jezioro Tajemnic”. Uczestnicy, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi na pytania związane z jeziorem Drawsko w nagrodę otrzymywali bransoletki własnoręcznie wykonane przez Natalię Kasowską – prowadzącą programu „Zanurzenie”, który jest jednym z Patronów Medialnych Akcji.
Wiele emocji i zabawy towarzyszyło rozgrywanym konkurencjom sportowym. Nagrodami w obu konkursach były materiały promocyjne Powiatu Drawskiego i Akcji „Jezioro Tajemnic”.
Uroczystości jubileuszowe zakończyła zabawa strażacka, na której wszyscy bawi się wspólnie z zespołem Diament.
Imprezę wsparł finansowo i organizacyjnie Zarząd Powiatu Drawskiego.