Kresy Wschodnie na Ziemiach Drawskich - dyskusja historyczna
30-11-2021

Kresy Wschodnie na Ziemiach Drawskich - dyskusja historyczna

Data wydarzenia: 30-11-2021

29 listopada 2021 roku w Domu Solnym w Drawsku Pomorskim, odbyła się dyskusja historyczna dotycząca wędrówek z Wilna, Grodna i Lwowa na Ziemie Zachodnie.

W spotkaniu udział wzięli wicestarosta Mariusz Nagórski, nauczyciel historii Romuald Kurzątkowski, proboszcz parafii rzymskokatolickiej ZPNJC ksiądz Tomasz Szugalski oraz mieszkańcu powiatu drawskiego.
Gościem specjalnym oraz głównym prelegentem był ks. Jarosław Wąsowicz – salezjanin, doktor historii. Dyskusję historyczną rozpoczął Romuald Kurzątkowski, który witając przybyłych słuchaczy przedstawił wystawę pamiątek rodzinnych jako wstęp do tematu spotkania. Następnie ksiądz Jarosław Wąsowicz przeniósł audytorium w historyczny wir opowieści o naszych przodkach, którzy byli przesiedlani z Kresów II Rzeczypospolitej na tereny przyznane Polsce po II Wojnie Światowej.  Prelekcja przyciągnęła wielu odbiorców, na spotkanie przybyli nie tylko starsi pasjonaci historii, ale i młodzież. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim.

Tekst i zdjęcia:
Justyna Łaszniewska