Laury za historię
19-04-2016

Laury za historię

Data wydarzenia: 19-04-2016

UCZEŃ ZSP W KALISZU POMORSKIM LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY”

W dniu 13 kwietnia 2016r. troje uczniów z klasy 1a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Karolina Majewska, Jadwiga Tutur i Szymon Wytlib, pod opieką Macieja Rydzewskiego wzięło udział w finale IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy”, który odbył się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczniowie kaliskiego Liceum byli jedynymi finalistami konkursu z województwa zachodniopomorskiego.
Dla Karoliny i Szymona był to drugi z rzędu finał. Oboje poprawili ubiegłoroczne osiągnięcia, kiedy zajęli odpowiednio czternaste i szóste miejsce. W gronie 18 finalistów z 13 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju osiągnęli bardzo dobre wyniki. Szymon Wytlib zajął czwarte miejsce i zdobył tytuł laureata konkursu oraz otrzymał indeks na wybrany przez siebie kierunek studiów humanistycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Karolina Majewska, zajęła ósme miejsce i uzyskała tytuł finalistki konkursu, podobnie jak Jadwiga Tutur.
Konkurs organizowany jest przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wojewody Kujawsko – Pomorskiego i Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Gratulujemy uczestnikom i życzymy sukcesów w przyszłorocznej, jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursowych zmagań.