Międzynarodowy Dzień bez Przemocy 2016
06-10-2016

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy 2016

Data wydarzenia: 06-10-2016

W Liceum Ogólnokształcącym 30 września, a 2 października w Technikum i Zasadniczej Szkole Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim wszyscy zwolennicy pokojowego rozwiązywania konfliktów nosili białe wstążeczki, będące symbolem sprzeciwu wobec agresji i aktem przynależności do ruchu pokoju.

Drugiego października, w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego oraz pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy, obchodzony był Międzynarodowy Dzień bez Przemocy.
To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, w tym roku obchodzone było po raz ósmy. Każdy z nas ma prawo do życia z poczuciem bezpieczeństwa. Międzynarodowy Dzień bez Przemocy jest dniem dla nas wszystkich, ale również każdy następny powinien być tak samo radosny i bezpieczny.