Mistrz Powiatu w koszykówce!
21-03-2017

Mistrz Powiatu w koszykówce!

Data wydarzenia: 21-03-2017

W dn. 16 marca 2017 w Czaplinku rozegrano Turniej o Mistrzostwo Powiatu Drawskiego w koszykówce szkół ponadgimnazjalnych. Mistrzem Czaplinek. Najlepszy Podstawski.

Akces do rozgrywek chłopców zgłosiły wszystkie cztery reprezentacje – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Złocieniec, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Drawsko Pomorskie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Kalisz Pomorski i gospodarz turnieju, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Czaplinek, będący obrońcą tytułu Mistrza Powiatu.

Z uwagi na system rozgrywek - każdy z każdym – mecze zostały rozegrane w mocno skróconym czasie gry, co bezpośrednio rzutowało na ilość zdobytych koszy.

Niepokonani okazali się obrońcy tytułu, ZSP Czaplinek, zdecydowanie zwyciężając wszystkich rywali. Wicemistrzem powiatu został ZSP Złocieniec, w ostatnim, bezpośrednim meczu pokonując ZSP Drawsko Pom.. ZSP Kalisz mimo ambitnej walki, zajął czwarte miejsce.

Najlepszym graczem turnieju okazał się Krzysztof Podstawski z ZSP Czaplinek, zdobywca 51 punktów, doskonale kreujący grę zespołu i królujący na tablicach. W dodatku Krzysztof w samym tylko meczu z ZSP Drawsko trafił cztery trójki.

Trenerem zwycięskiego zespołu jest Marek Mikołajczuk.

Wyniki meczy:

ZSP Czaplinek – ZSP Złocieniec          - 34 : 27