Młodzi utalentowani
10-04-2019

Młodzi utalentowani

Data wydarzenia: 10-04-2019

Młodzież aż pięciu powiatów uczestniczyła w Powiatowej Gali Talentów 2019. W Jury zasiadł gość specjalny, lider i założyciel zespołu Terne Roma, romski piosenkarz, autor tekstów i muzyki - Bogdan Trojanek.

Po raz kolejny do prezentacji swoich zainteresowań i pasji zgłosili się uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pięciu powiatów województwa zachodniopomorskiego: łobeskiego, szczecineckiego, świdwińskiego, wałeckiego i drawskiego.
Gala odbyła się w dwóch etapach: eliminacje na podstawie nadesłanych nagrań oraz prac plastycznych, następnie występy finalistów na scenie oraz prezentacja prac plastycznych w formie wystawy dostępnej dla zwiedzających.
Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim wraz z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim przy współudziale Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim. Imprezę otworzył i przywitał zgromadzonych gości starosta drawski Stanisław Cybula oraz dyrektor ZSP w Drawsku Pom. Iwona Kucharska.  Obecni podczas Gali byli m.in. minister Bartosz Arłukowicz, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Janusz Gromek, starosta łobeski Renata Kulik, Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz, Zastępca Burmistrza Drawska Ireneusz Kabat.
W Jury zasiedli: Lucyna Jabłońska, Renata Żołądkiewicz, Tomasz Kucharski oraz gość specjalny Bogdan Trojanek. Jury po obejrzeniu wystąpień wszystkich uczestników oraz wystawy pracy plastycznych i fotografii postanowiło przyznać nagrody Starosty Drawskiego: Jakubowi Mieczajowi i Jakubowi Frankowskiemu w kategorii wokaliści, duety, Milenie Barnie w kategorii prace plastyczne, Karolinie Suchockiej w kategorii fotografia, Darii Uss w kategorii inne występy artystyczne.
Nagrodę Publiczności, również ufundowaną przez Starostę Drawskiego otrzymał Jakub Mieczaj i Jakub Frankowski.
Młodzież otrzymała również nagrody ufundowane przez sponsorów:
Jakub Mieczaj i Jakub Frankowski - nagroda PPHU Walerian Fabich
Hanna Łuczków, Zuzanna Chojacka - nagroda państwa Iwony i Kazimierza Pokutyńskich
Jakub Harańczyk – nagroda pana Jarosława Waszkiela
Bartosz Gajewski – nagroda firmy Aw- i- N Piotr Skrzypczak
Amelia Ciosmak – nagroda pani Aleksandry Felińskiej
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu – nagroda K. Kurzątkowskiego i M. Budzyńskiego Centrum Ubezpieczeń
Maciej Kisała – nagroda firmy Domo
Zespół „9 i pół” – nagroda firmy Eurocash Cash & Carry Drawsko Pomorskie
Martyna Kowalczyk – nagroda PPHU Temex PSB Mrówka Drawsko Pomorskie
Artur Szyszczakiewicz – nagroda Nadleśnictwa Drawsko
Zespół „Jagody” – nagroda dyrektora ZSP w Drawsku Pomorskim
Nagrodę gościa specjalnego Bogdana Trojanka otrzymała wokalistka Martyna Maciąg. Jest to występ na Ogólnopolskiej Biesiadzie Cygańsko-Słowiańskiej w Połczynie Zdroju w sierpniu 2019 r.

Tekst: Aneta Kuszmar