Na siodle, ale w szkole
23-11-2015

Na siodle, ale w szkole

Data wydarzenia: 23-11-2015

13 listopada 2015 r. odbyły się kolejne warsztaty, mające za zadanie wzbogacić ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku. Tym razem były to zajęcia dotyczące zootechniki ze szczególnym uwzględnieniem koni.

Szkołę odwiedził inż. Paweł Pałczyński, który przybliżył uczniom problem hodowli zwierząt oraz opowiedział o swojej osobistej pasji, jaką są konie. Uczniowie mogli posłuchać o różnych technikach jeździeckich, o tym jak należy dbać o konia, ale i również o trudnościach z tym związanych. Ciekawe zajęcia pozwoliły zainteresować uczniów tematem hodowli zwierząt oraz zarazić ich miłością do koni.

Inż. Paweł Pałczyński - absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. 3 Dywizji Strzelców Karpackich w Czaplinku oraz Wydziału Biologii i Hodowli zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Obecnie pracuje na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych we Wrocławiu. Jak sam mówi, konie to jego największa pasja i poświęca im cały swój czas