Na wojskową nutę!
11-09-2018

Na wojskową nutę!

Data wydarzenia: 11-09-2018

Jak co roku we wrześniu, Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy-Ośrodek Rehabilitacyjno- Kulturalny w Drawsku Pomorskim zorganizował zabawę integracyjną pod nazwą „Dzień Pieczonego Ziemniaka”.

Spotkanie dla osób niepełnosprawnych odbyło się w Ośrodku Skiff- SLALOM nad jeziorem Okra, a jego tematem przewodnim były militaria. Do organizacji imprezy dołączyło się wojsko amerykańskie wystawiając sprzęt bojowy. Gości z zaprzyjaźnionych placówek przywitał Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy.
Jak to bywa w koszarach,  uczestnicy imprezy mogli się zmierzyć strzelając z pistoletu i działa na kartofle oraz śpiewając żołnierskie piosenki. Każdy ośrodek zaprezentował również ręcznie robioną chustę rezerwisty. W kantynie, gdzie serwował „blady” (kucharz w MON) nie zabrakło smacznych kąsków, które ukryły się pod nazwami takimi jak „żużel z kolą”, „podeszwa”, czy „bee gees” - opowiada Joanna Orzepowska, Kierownik Ośrodka.
Na zaproszenie odpowiedzieli uczestnicy środowiskowych domów samopomocy z Łobza i Klępczewa, powiatowego ośrodka wsparcia z Gryfic i powiatowego domu samopomocy w Białogardzie, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej w Czaplinku oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Darskowie.
Zaproszenie przyjęli również: Janusz Garbacz - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego, Jolanta Banaszek i Joanna Kołodziejska z Wydziału Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, Agnieszka Kuropatnicka, zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim, Adrianna Pieprzak i Inga Moczarska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim, Magda Madalińska z Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim, Wioletta Smolich z Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, Agnieszka Redmann z MGOPS w Drawsku Pomorskim.
Część środków na materiały wykorzystane podczas przygotowań do Dnia Pieczonego Ziemniaka pozyskane zostały przez stowarzyszenie FILAR w ramach otwartego konkursu ofert, ze środków budżetu  Powiatu Drawskiego.