Najlepsi w regionie z matematyki i języka niemieckiego
05-04-2019

Najlepsi w regionie z matematyki i języka niemieckiego

Data wydarzenia: 05-04-2019

W środę, 3 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się już po raz trzeci Regionalny Konkurs z Matematyki i Języka Niemieckiego dla uczniów trzecich klas gimnazjów oraz ósmych klas szkół podstawowych. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 25 uczniów ze szkół z Drawna, Choszczna, Tuczna, Ostrowic, Nowego Worowa, Pełczyc, Recza, Wierzchowa oraz Kalisza Pomorskiego.

Uczestnicy konkursu mieli 90 minut na rozwiązanie zadań. Po etapie pisemnym 5 najlepszych uczniów przystąpiło dodatkowo do etapu ustnego z języka niemieckiego. Laureatami w konkursie z języka niemieckiego zostali: I miejsce - Maja Trzaskowska z Drawna,II miejsce - Mikołaj Polarczyk z Drawna, III miejsce - Anna Błażewicz z Tuczna. Zostały również wyróżnione dwie uczennice: Martyna Maras z KaliszaPomorskiego oraz Iga Niewniczana z Choszczna. W konkursie matematycznym pierwsze miejsce zdobył Cyprian Guzek z Recza,miejsce drugie – Aleksander Trzciński z Ostrowic oraz miejsce trzecie – Maciej Kowalczyk z Drawna.
Ponadto dyplomami uznania nagrodzeni zostali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu, a opiekunowie zwycięzców otrzymali dodatkowe wyróżnienia w postaci nagród niespodzianek.
Nagrody i dyplomy wręczali laureatom konkursu – burmistrz Kalisz Pomorskiego Janusz Garbacz, inspektor w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego Aneta Kuszmar oraz Maciej Rydzewski - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Dyrektor podziękował staroście drawskiemu Stanisławowi Cybuli oraz burmistrzowiKalisza Pomorskiego Januszowi Garbaczowi za wsparcie konkursu i ufundowanie cennych nagród. Wyraził również szczególne uznanie dla pracy włożonej w przygotowanie konkursu przez nauczycieli matematyki i języka niemieckiego z kaliskiego liceum i technikum – Zytę Bogacz, Danutę Stempień, Katarzynę Witek, Mirosławę Kacperską i Kamilę Kulik.
Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu edukacyjnego „Kalisz Pomorski od przeszłości do teraźniejszości”, realizowanego przez działające przy szkole „Stowarzyszenie Jesteśmy Razem”, dofinansowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego. Uzyskał również dofinansowanie Zarządu Powiatu Drawskiego w ramachprzedsięwzięć i zadań pozaszkolnych na rok 2019.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów, a szczególnie zwycięzcom. Zapraszamy do zmagań z matematyką i językiem niemieckim w przyszłym roku!

Tekst: Kamila Kulik