Nowa droga na nowy rok
15-12-2015

Nowa droga na nowy rok

Data wydarzenia: 15-12-2015

W dniu 14 grudnia br. uroczyście odebrano nowo wyremontowane ulice w Drawsku Pomorskim - Kolejową i ul. Sobieskiego. W oficjalnym otwarciu wzięli udział m.in. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Janusz Garbacz, Radni Powiatu Drawskiego Karol Korczyński i Stanisław Cybula oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim Zbigniew Kot.

Uroczystość rozpoczęto od poświęcenia dróg przez księdza proboszcza parafii św. Pawła Apostoła Piotra Jesionowskiego.

Roboty drogowe polegały na przebudowie ul. Kolejowej polegającej na uregulowaniu szerokości nawierzchni drogowej, wykonaniu chodników, wjazdów na przyległe działki oraz kanalizacji deszczowej. Przebudowa ul. Sobieskiego polegała na wykonaniu kanalizacji deszczowej z odtworzeniem nawierzchni.

Końcowa wartość zadania wyniosła 875 530,70 zł. Roboty współfinansowane były przez Powiat Drawski i Gminę Drawsko Pomorskie w wysokości 50/50. Głównym wykonawcą była firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A.

- Działania miasta i powiatu powodują, że centrum Drawska Pomorskiego się zmienia- mówi S. Kuczyński.

Starosta Drawski wyraził swoje zadowolenie ze współpracy Powiatu Drawskiego i Gminy Drawsko Pomorskie.