Otwarte wrota placówki
27-11-2018

Otwarte wrota placówki

Data wydarzenia: 27-11-2018

W dniach 22 i 26 listopada w godzinach od 16:00 do 18:00 po raz kolejny drzwi Zespołu Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie otworzyły się dla zainteresowanych.

Celem Dni Otwartych było zaprezentowanie bogatego dorobku placówki, jak również przybliżenie szerokiej oferty zajęć ZPET w Bobrowie dla dzieci z różnymi potrzebami terapeutycznymi. Zainteresowanie rodziców w głównej mierze dotyczyło Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka oraz Projektu Rządowego „Za Życiem”, w którym ZPET w Bobrowie pełni funkcję wiodącego Ośrodka Koordynacyjno- Rehabilitacyjno- Opiekuńczego.
W Czaplinku do dyspozycji przybyłych gości był Dyrektor Krystian Ignacak, wicedyrektorki Anna Chylińska- Jakubowicz oraz Katarzyna Pękalska. Rodzice mogli porozmawiać z dietetykiem, lekarzem, logopedą, neurologopedą, terapeutą SI, terapeutą dzieci ze spektrum autyzmu, pedagogiem, psychologiem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Drawsku Pomorskim, dogoterapeutą, terapeutą biofeedback oraz nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Dzieci mogły korzystać z sali doświadczenia świata, sali SI czy magicznego dywanu.

Natomiast 26.11.2018 r., w Drawsku Pomorskim przy ul. Seminaryjnej 2 największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się zajęcia z dogoterapii, sensoplastyki oraz udział w zajęciach z „szalonym naukowcem”. Rodzice mieli również okazję porozmawiać ze specjalistami z zakresu psychologii, logopedii czy dietetyki.