Poligon to nobilitacja
14-04-2016

Poligon to nobilitacja

Data wydarzenia: 14-04-2016

13 kwietnia: w Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim odbyło się sympozjum nt. „Rola poligonu drawskiego w życiu gospodarczym i kulturowym Powiatu Drawskiego”.

Sympozjum odbyło się w ramach uroczystych obchodów 70-lecia Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.
Na zaproszenie Komendanta poligonu przybyli m.in. Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, który jest Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego obchodów jubileuszu Poligonu, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego Stanisław Mikołajczyk, Burmistrzowie i Wójtowie, Radni powiatowi, przedstawiciele Nadleśnictwa, a także młodzież z klas wojskowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim i Złocieńcu.
W programie sympozjum znalazły się prezentacje na temat roli i znaczenia poligonu dla miasta, powiatu, regionu.
Ponadto na zaproszenie Starosty Drawskiego, podczas sympozjum odbyły się wykłady dotyczące historii i znaczenia poligonu. Poprowadził je Łukasz Gładysiak ze Studia Historycznego Huzar, Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu Aleksander Ostasz oraz Mikołaj Klorek, historyk wojskowości.
Sympozjum zakończyło się zaproszeniem społeczności lokalnej na uroczyste obchody 70-lecia CSWL, które odbędą się 13 maja 2016 r. w Drawsku Pomorskim i 14 maja 2016 r. w Kaliszu Pomorskim.
Działalność CSWL Drawsko oraz obecność wojsk sojuszu północno-atlantyckiego nobilituje Powiat Drawski i jest znakiem rozpoznawczym tego regionu. Na poligonie ogniskują się spojrzenia ludzi z całego świata, wzbogacając region nie tylko kulturowo.